badem logo2

  

  • Banner1
  • Banner2
  • Banner 2
  • 000

O Orebic

Orebić grbWitamy na półwyspie Peljesac!

Orebić jest turystycznym miastem, osławionym pomorskim centrum południowodalmatyńskiego półwyspu Pelješac, znanym z dobrego wina.

Osada znajduje się na południowym wybrzeżeżu półwyspu , powiązanego z lądem drogą wiodącą przez Ston i promem Ploče-Trpanj.

Okolica Orebića i cały Pelješac pokryty jest piękną śródziemnomorską roślinnością i należy do najcieplejszych miejsc na Adriatyku, z wielką ilością słonecznych dni.

Dzisiaj, Orebic jest miejscem rozrywki: zakwaterowanie w hotelu i zakwaterowanie w prywatnych pokojach i apartamentach, miejsce jest wyposażony w dziedzinach sportu i rekreacji i korty do tenisa i piłki nożnej, podczas gdy na plaży oferuje wypożyczalnia sprzętu do uprawiania sportów wodnych i żeglarstwa i windsurfingu. W okolicy są idealne do uprawiania turystyki pieszej i zioła zbierania i we wnętrzu zbocza pokryte są winnicami Peljesac rodzimych odmian i przecinają szlaki wina i piwnicami, gdzie można spróbować i kupić wino domowej roboty Peljesac lub sherry. Orebic posiada wielką piaszczystą plażę w zatoce Trstenica, a jeśli chcesz samotność i skały, okolicy znajduje się wiele skalistych zatoczek i zatok z małymi plażami. specjały gastronomiczne zachwyci każdego gościa, należy spróbować małż i ostryg, hodowane w słynne wino Dingač i wewnętrzny.

Polecamy:
forty kamienia na wzgórzach i Vižanjica parter / rzymskie ruiny wsi / miasta wczesnego kościoła chrześcijańskiego z barokowym ulgi marmur / Muzeum Morskiego w Orebic / gotycko-renesansowy klasztor Franciszkanów 2 km od miasta (cenna kolekcja sztuki) antycznych sarkofagach znalezione w pobliżu kościoła Matki Boskiej Szkaplerznej / Centrum wina Procedura, Potomje / Ston na wyspie Korčula.

  

badem logo2  designer17